X

ActivaMent, Salut Mental en 1ª Persona

De momento, esta página sólo está disponible en catalán y castellano. Trabajamos para Traducirla pronto. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Qui Som ActivaMent Catalunya Associació?

ActivaMent Catalunya Associació som una entitat de salut mental en primera persona, constituïda, autogestionada i dirigida per qui hem atravessat o estem vivint una situació de patiment psicològic o diversitat mental. Vam néixer a l’octubre de 2011 i treballem per fer la nostra societat més justa i inclusiva.

 Som una associació reconeguda per la Generalitat de Catalunya i estem considerada com Entitat de Caràcter Social.

Entitat reconeguda per la Generalitat de Catalunya. – NIF: G65671828

Quins són els Objectius d’ActivaMent?

  • Oferir-nos suport mutu en salut mental.
  • Fomentar l’empoderament de les persones del nostre col·lectiu.
  • Lluitar contra l’estigma, l’autoestigma i la discriminació que patim les persones que hem rebut un diagnòstic psiquiàtric.
  • Atorgar veu al nostre col·lectiu de cara a les administracions i les institucions.
  • Defensar els nostres drets i deures.
  • Col·laborar com agent actiu amb els serveis i altres institucions de salut mental de Catalunya.

Junta Directiva

Rosa García Toldrà

Presidenta

presidencia@activament.org

Dani Ferrer Teruel

Vicepresident

info@activament.org

Laura Sicilia Matas

Secretària

secretaria@activament.org

Carmen Gabarrón Toral

Vice-secretària

areasocial@activament.org

Carles Mujal Colilles

Tresorer

tresoreria@activament.org

Lluis Imedio Murillo

Vocal d’Economia

economia@activament.org

Beatriz Pérez Pérez

Vocal de Recerca

recerca@activament.org

Maribel Catalán Moreno

Vocal Delegació Gramenet

gramenet@activament.org

Marta Jover Rabassa

Vocal Delegació Granollers

granollers@activament.org

Josep Lladós Vallory

Vocal Delegació Berguedà

 bergueda@activament.org

Montse Manresa Boixet

Vocal Catalunya Central

catalunyacentral@activament.org

Teresa Milà Segura

Vocal Garraf-Penedès

garraf@activament.org

Maria Aran Herrera

Vocal Vallès Occidental

vallesoccidental@activament.org

Gerard Agea Oliveras

Vocal Delegació Girona

girona@activament.org

Equip d'ActivaMent

Hernán María Sampietro

Coordinador de Projectes (Assalariat)

activament@activament.org

Laura Sicilia Matas

Àrea de Formació i Avaluació (Assalariada)

formacio@activament.org

Laura Jareño Sánchez

Suport Territorial              (Assalariada)

suportterritorial@activament.org

Marta Díez Pérez

Coordinadora Equip de Sensibilització Comunitària (Voluntària)

sensibilitzacio@activament.org

Carla Gavaldà Castet

Equip de Consultoria i Producció de Coneixement (Contractada)

consultoria@activament.org

Cristina Méndez

Responsable de l’Àrea d’Art i Cultura                    (Assalariada)

art@activament.org

Back to Top